Tajemství osmého města: Signál naděje

Přední strana obálky
Matýskova moudra, 17. 12. 2019 - Počet stran: 87

Pššt, už jsou tady… Slepě jsme si mysleli, že jsme pánem naší planety a přinejmenším i přilehlého vesmíru. Věřili jsme, že můžeme rozhodovat o osudu druhých, o osudu Země a přírodě, která ji obývá. Z krutého omylu nás ale vyvedla naše vlastní vznešenost a hluboká slepota. Když z nebes začaly padat spršky raket, světové velmoci si v zlověstné nevědomosti navzájem vyhlásily válku a ve snaze navždy zničit svého věčného protivníka neváhaly sáhnout do svých jaderných arzenálů. Byl to krutý a nevratný omyl, za nějž draze zaplatí celé generace.


Potom, co se zjistilo, že prvotním agresorem nebyla nepřátelská velmoc, ale mimozemská rasa zvaná Arén, snaha o odpor vůči skutečnému nepříteli už byla zoufale marná. Lidstvo bylo Arénu díky své neodpustitelné chybě naservírováno doslova na zlatém podnose. Po zodpovězení dávné otázky, zda jsme, či nejsme sami ve vesmíru, začal boj o přežití, o potraviny, o ženy a o budoucnost. To vše v období temna a hrůzy přejícím náboženským fanatikům, kteří Arén považují za všemohoucí božstvo a jsou ochotni jej vlastním tělem bránit. Země je devastována nukleární katastrofou, ovzduší je nasáté toxickými plyny a život, jak jej známe „před tím,“ je už jen iluzí v hlavě každého jedince. Z kdysi tichého okolního kosmu se na nás vrhli s mimořádně drtivou silou, bez ztrát na své straně. S armádami světových velmocí byli hotovi za pár krátkých hodin. Teď už jim zbývá jen zničit poslední zbytky lidské důstojnosti. K její obraně bude muset lidstvo spojit své síly a potlačit do pozadí rozdíly, které mezi námi kopou pradávný příkop. Tedy udělat něco, co se ještě nikdy nestalo. A pak je tady to tajemství k Arénu samotnému. Tajemství, které bude tvrdě bránit!

 

Vybrané stránky

Běžně se vyskytující výrazy a sousloví

O autorovi (2019)

Matěj Novobilský (*1990) se narodil na Čeladné, aby svých následujících 27 let strávil v nedalekém Frenštátě pod Radhoštěm, který i přes následné stěhování do Brna považuje za svou domovinu. Autor rád píše povídky a články (mimo jiné i satirické), kterými by rád přiměl své čtenáře k zamyšlením a úvaze. Za úspěch považuje to, když nad tématy vyvolá debatu.


Autor se angažuje ve spolcích na ochranu zvířat, což dělá od smrti svého psa v roce 2013. Jeho pejsek Rocky byl vážně nemocen a Matěj si uvědomil, že mnoho z opuštěných zvířat potřebuje pomoc. Od svých knižních publikací, jako byla Nataša či První poločas, autor vydal ještě Řeč čísel z hokejových MS a poté i povídku, která oproti jeho minulým byla vtlačena do nehostinného prostředí Země, která čelila okupaci mimozemšťanů.


Matěj Novobilský si své e-knihy převážně vydává sám a lidem je, až na pár výjimek jako je například Google Knihy, nabízí za dobrovolnou částku. Jako velkou inspiraci Matěj bere přírodu a také Ukrajinu, na kterou často jezdí – a to včetně Černobylu, který navštívil a napsal o něm mnoho článků.

Bibliografické údaje