Teplo domova

Přední strana obálky
Host, 27. 2. 2020 - Počet stran: 240
0 Recenze
Google recenze neověřuje, ale kontroluje a odstraňuje podvodný obsah, pokud je identifikován

Úskalí věrnosti, lásky a víry na příběhu přistěhovalecké rodiny ve Velké Británii

Isma je volná. Vyrostla v Londýně a po matčině smrti se roky starala o mladší sourozence, dvojčata Aneeku a Parvaize. Nyní však přijala pozvání své profesorky a odjíždí do Ameriky, kde si konečně může splnit dávný sen. Nedokáže se ale přestat strachovat o svou krásnou a tvrdohlavou sestru Aneeku, která studuje práva v Londýně, ani o bratra Parvaize, který se zničehonic rozhodl dokázat, že je právoplatným synem svého otce džihádisty, jehož ovšem nikdy nepoznal. Parvaiz se dostal až do Sýrie a své nešťastné sestry nechal daleko za sebou. Co pro něj mohou udělat? Co by měly udělat? Vypovídá rozhodnutí jejich bratra také něco o jejich vlastních životech?Působivý příběh o úskalích lásky, rodinných vztahů a roli státu v časech války, na motivy Antigony zasazené do současného světa. […] Nadčasový, tragický a s nezapomenutelným vyvrcholením.

— BBC.com

Román Teplo domova ověnčený nominací na Man Bookerovu cenu je výtečně vyvážený — pojednává o rozporu mezi společností, rodinou a vírou v moderním světě a zároveň vzdává hold stejnému dilematu ve světě antickém.

— The Guardian

Brilantní román Teplo domova Kamily Shamsieové je řeckou tragédií ve věku Islámského státu…

— Vogue

Autorčin odvážný román prohlašuje, že fundamentalismu nenávisti je možno se bránit jedině fundamentalismem lásky.

— The Sunday Times

 

Co říkají ostatní - Napsat recenzi

Na obvyklých místech jsme nenalezli žádné recenze.

Obsah

EAMONN
59
PARVAIZ
107
ANEEKA
163
KARAMAT
193
Poděkování
237
Poznámka překladatelky
239
Autorská práva

Běžně se vyskytující výrazy a sousloví

O autorovi (2020)

Kamila Shamsieová (nar. 1973) pochází z pákistánského Karáčí a vystudovala tvůrčí psaní v New Yorku. Píše recenze a sloupky například pro deník The Guardian. Je autorkou sedmi románů, jež byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. V češtině jí vyšla kniha Vypálené stíny (2010). Za román Teplo domova (2017) získala roku 2018 literární ocenění Women’s Prize for Fiction a roku 2017 byla kniha nominována na Man Bookerovu cenu. Kromě toho se stala knihou roku několika významných deníků jako například The Telegraph, The Guardian, The New York Times a dalších.

Bibliografické údaje