Hlavu vzhůru, rodiče!: Na výchovu selským rozumem

Přední strana obálky
Grada Publishing a.s., 16. 11. 2015 - Počet stran: 224
Motto: Je důležitější připravit děti na cestu, než cestu pro děti.Kniha není příručkou pro dokonalé rodiče, ale je průvodcem pro rodiče odhodlané a statečné, pro rodiče, kteří chtějí dát dětem sami sebe.
Je rodičovství umění, nebo jen správná technika, strategie? Co všechno se promítá do našich výchovných záměrů? Kdy a kde se učíme být rodiči? Podle čeho měříme, zda jsme nebo nejsme dobrými rodiči? Co děti skutečně od rodičů potřebují a co je spíš na škodu? Jak dětem nezkazit dětství? Kniha nabízí rodičům podněty pro jednotlivá období výchovy potomka a upozorňuje, na co se zaměřit. Stručný text doplněný přehlednými schématy nebo vtipnými ilustracemi pomůže rodičům předcházet zbytečným chybám, kterých později litujeme.
Schopnost dobře vychovat své dítě předpokládá porozumět sobě, svým náhledům, ale zároveň porozumět potřebám dítěte. Někdy je velmi těžké rozlišit, kdo koho vlastně vychovává. Kniha představuje několik zásadních principů výchovy dětí od útlého dětství až o jejich osamostatnění.
 

Co říkají ostatní - Napsat recenzi

Na obvyklých místech jsme nenalezli žádné recenze.

Vybrané stránky

Obsah

Věnování
7
Místo úvodu
9
Buďte odvážní
11
Buďte dobří sami k sobě
20
Pečujte o své partnerství
33
Vydržte i ve zlých časech
42
Uzavřete minulost 53
181
Stojí to za to
192
A Pokusy pro normální život jablečné podobenství
199
B Pokusy pro normální život život na dvou židlích
207
Použitá literatura
217
Autorská práva

Běžně se vyskytující výrazy a sousloví

Bibliografické údaje