O službě Vyhledávání knih Google
Přehled
Myšlenky a názory
Obecná nápověda

Partnerský program
Pro vydavatele a autory
Připojte se
Partnerská nápověda

Projekt Knihovna
Přehled
Partneři z řad knihoven
Nápověda knihovníka

Příběhy úspěšných partnerů

GRADA Publishing díky „Google Books“ získává nové zákazníky!
GRADA

O nakladatelství Grada Publishing

Nakladatelství odborné literatury Grada Publishing vzniklo v roce 1991. Prvotní zaměření bylo směrováno na počítačovou literaturu, po které byl v té době u nás „veliký hlad“. Záhy se Grada začíná orientovat na podporu vzdělávání i v dalších oblastech. Postupně se vyprofilovalo šest samostatných redakcí: redakce ekonomické literatury, redakce účetnictví a daní, samozřejmě redakce počítačová, další redakcí s nejširším tematickým portfoliem je technická a další literatura, a konečně redakce medicíny a redakce psychologie.

Po osmnáctiletém působení se můžeme pochlubit vydáním již více než 4000 titulů. Každoročně uvádíme na trh kolem 400 novinek ve více než 30 oborech a 90 edičních řadách.

Naši čtenáři si mají možnost nakoupit knihy nejen v knihkupectvích a ve velkých obchodních řetězcích po celých Čechách i Moravě, ale také na sousedním Slovensku. V Bratislavě sídlí partnerská Grada Slovakia, která zajišťuje distribuci kompletní produkce nakladatelství po celém území Slovenska.

Nové knihy jsou pravidelně představovány na stránkách denního i odborného tisku a také různými reklamními aktivitami, velký důraz klademe i na prezentační akce nakladatelství v rámci odborných sjezdů, sympozií a výstav. O všech novinkách, celkové produkci, ale i dalších aktivitách informují pravidelně aktualizované internetové stránky společnosti.

Marketingová filozofie nakladatelství Grada vychází z faktu, že „nejen profesí živ je člověk“, a proto vedle celé řady odborných publikací od našich i zahraničních špičkových odborníků v daném oboru vydáváme i knihy s populárně naučným zaměřením a s tematikou zaměřenou na nejrůznější záliby našich čtenářů.

Výzva/Přístup

Hlavním cílem bylo přiblížit knihy z nakladatelství Grada široké veřejnosti prostřednictvím Googlu, tedy elektronickou cestou, a samozřejmě oslovit a získat nové zákazníky. Služba „Google Books“ nám skutečně umožnila kontaktovat novou skupinu zákazníků, se kterou jsme do té doby nekomunikovali. Dále pomohla nerozhodným zákazníkům při nákupním procesu. Využívání této služby nám samozřejmě pomohlo zvýšit tržby a zlepšit nabízené služby.

O službě „Google Books“ jsme se dozvěděli přímo od zástupců firmy Google v ČR, ti nás kontaktovali v červnu 2007. Nová služba nás natolik zaujala, že jsme první knihy do ní umístili ještě v srpnu téhož roku. Měsíc srpen 2007 je tedy datem, od kterého využíváme „Google Books“.

Za celou dobu spolupráce jsme do služby „Google Books“ umístili asi 1200 knih z našeho sortimentu, toto číslo zhruba odpovídá 65 % z celkového sortimentu nakladatelství Grada Publishing. Do budoucna plánujeme mít celé portfolio knih umístěné na stránkách Google Books.

Nakladatelství Grada používá pravidelně nástroje on-line marketingu, tato služba byla tedy vítaným rozšířením těchto nástrojů.

Cíl: rozšířit formy prodeje

Nakladatelství Grada Publishing začalo službu „Google Books“ aktivně využívat v roce 2007. Tři roky spolupráce nám vedle dalšího zviditelnění našich titulů přineslo desetitisíce nových zákazníků. Při rekapitulaci výsledků mohu konstatovat, že v dnešní době máme za měsíc několik statisíc prohlédnutých knih a za celou dobu naší spolupráce, kdy využíváme službu „Google Books“, se toto již úctyhodné číslo se vyšplhalo nad 2 mil. prohlédnutých knih, což je cca 30 mil. prohlédnutých stránek. Také zpětná vazba od našich zákazníků jednoznačně vyznívá ve prospěch prezentace knih pomocí služby „Google Books“. S takovými výsledky jsem spokojeni a jsme připraveni rozvíjet naši další spolupráci.

©2011 Google – Domovská stránkaVše o GoogleZásady ochrany osobních údajů